معمای تیله ها

معمای تیله ها,معمای جالب تیله ها,معمای سخت تیله ها,تست هوش,تست هوش و معما,معمای سخت,معمای اسان,معمای ریاضی,تست هوش انلاین,

معمای تیله ها

نقشه سایت

خانه
خوراک

عنوان محصول

توضیحات محصول
قیمت : ---- تومان

عنوان محصول

توضیحات محصول
قیمت : ---- تومان

موضوعات

امکانات جانبی

آمار

تبلیغات

معمای تیله ها

معمای تیله ها

معمای تیله ها

شما در یک مسابقه پربیننده تلوزیونی با جایزه 10 میلیون تومان شرکت می‌کنید. مسابقه به این ترتیب است که 2 عدد ظرف و 200 عدد تیله  که 100 تای آن‌ها آبی و 100 تا قرمز هستند، در اختیار شما قرار می‌گیرد. مجری مسابقه یکی از ظرف‌ها را به صورت تصادفی انتخاب کرده و از همان ظرف یک عدد تیله باز به صورت تصادفی انتخاب می‌نماید. اگر تیله‌ای که از ظرف بیرون می‌آورید آبی باشد شما برنده هستید و جایزه خواهید گرفت.حالا نوبت بازی شماست، مجری برنامه اعلام می‌کند که شما باید طوری همه تیله‌ها را بین 2 ظرف تقسیم کنید که بیشترین شانس برد را داشته باشید. مجری از شما می‌خواهد روش رسیدن به بیشترین احتمال برد ( برداشتن تیله آبی) را به عنوان پاسخ اعلام کنید. برای نمونه با انداختن 50 عدد تیله قرمز و 50 عدد تیله آبی در هر ظرف شانس برد خود را 50/50 می‌کنید.حال به نظر شما بهترین روش چیست؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

جواب معما:

بسیار ساده است

شما می توانید با انداختن تنها یک عدد تیله آبی در یک ظرف و ریختن بقیه تیله‌هادر ظرف دیگر( یعنی 99 تیله آبی و 100 تیله قرمزدر ظرف دیگر) شانس برد خود را چنین رقم بزنید.

شانس برد= ( شانس انتخاب ظرف 1 )(‌شانس برد از ظرف 1) + (شانس انتخاب ظرف 2 )(شاس برد از ظرف 2)

شانس برد = (1/2)(1)+(1/2)(99/200) = 299/400 =75 ٪‌

 

 

 

 

 


کد امنیتی رفرش

ورود کاربران


» رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد